MENU

Najpopularniejsze

Edycja przy uĹĽyciu Lumia Selfie

5481

Co to są makiety i jaka jest rola Projektanta UX?

e-commerce, projektowanie i wdrożenia, serwisy www

8 kwietnia 2015

Zacznijmy od tego kim jest UX Designer i co to są makiety. Większość osób niezwiązanych z branżą IT zwykle nie ma pojęcia co robią i jak pracują tego typu projektanci. “Czyli piszesz strony?” albo “robisz grafikę?” – to najczęstsze reakcje na próby wyjaśnienia czym się zajmujemy. Czasami padnie stwierdzenie “Aaa… Robisz makiety?!” No właśnie, makiety. Czym one są i jaka jest właściwie rola Projektanta UX w procesie projektowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

(więcej…)

Czytaj więcej

2281258553_e6ea4ac88d_o

4034

Jak tworzyć banery? I to skuteczne!

e-commerce, projektowanie i wdrożenia, serwisy www

16 kwietnia 2015

Bannery są jednymi z najczęściej wykorzystywanych narzędzi marketingowych. Wbrew pozorom, stworzenie kreacji, która realnie będzie wspierać działania biznesowe, nie jest najłatwiejszym zadaniem. Jeśli zatem szukasz sposobu na to, by twoje bannery przynosiły lepsze efekty, ten poradnik Ci w tym pomoże! Dzięki niemu dowiesz się m.in. jak ważnym elementem jest nagłówek, jak układać skuteczne komunikaty i jak kolor buttona wpływa na proces decyzyjny internautów.

(więcej…)

Czytaj więcej

taxxxx-468440_1280x350

3640

Audyt użyteczności, czyli analiza ekspercka

nasze know-how, user experience

20 kwietnia 2015

Istnieje wiele różnych metod pozwalających na ocenę użyteczności serwisu czy aplikacji. Bez wątpienia najlepszą z nich są badania z odpowiednio dobranymi użytkownikami. To przecież dla nich projektowane jest dane rozwiązanie. Jednak nie oszukujmy się, określanie użyteczności na podstawie testów z potencjalnymi lub realnymi odbiorcami to proces, który wymaga pewnych zasobów. Jest relatywnie czasochłonny i kosztowny. Czy zatem zawsze bezwzględnie warto wybierać tę metodę? Może lepiej wybrać audyt użyteczności?

(więcej…)

Czytaj więcej

programming-593312_1920

3233

Jaki system CMS wybrać – open source vs. autorski

nasze know-how, projektowanie i wdrożenia, serwisy www, technologia

12 marca 2015

Wdrażając nowy serwis internetowy, zawsze staniemy przed wyborem, jaki system CMS (Content Management System) wybrać do administracji i zarządzania treściami w naszej witrynie. W większości przypadków będziemy musieli opowiedzieć się po jednej z od wieku rywalizujących armii – zwolenników rozwiązań open source lub dedykowanych (autorskich) systemów CMS.

(więcej…)

Czytaj więcej