MENU

Najpopularniejsze

Edycja przy uĹĽyciu Lumia Selfie

4352

Co to są makiety i jaka jest rola Projektanta UX?

e-commerce, projektowanie i wdrożenia, serwisy www

8 kwietnia 2015

Zacznijmy od tego kim jest UX Designer i co to są makiety. Większość osób niezwiązanych z branżą IT zwykle nie ma pojęcia co robią i jak pracują tego typu projektanci. “Czyli piszesz strony?” albo “robisz grafikę?” – to najczęstsze reakcje na próby wyjaśnienia czym się zajmujemy. Czasami padnie stwierdzenie “Aaa… Robisz makiety?!” No właśnie, makiety. Czym one są i jaka jest właściwie rola Projektanta UX w procesie projektowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

(więcej…)

Czytaj więcej

2281258553_e6ea4ac88d_o

3021

Jak tworzyć banery? I to skuteczne!

e-commerce, projektowanie i wdrożenia, serwisy www

16 kwietnia 2015

Bannery są jednymi z najczęściej wykorzystywanych narzędzi marketingowych. Wbrew pozorom, stworzenie kreacji, która realnie będzie wspierać działania biznesowe, nie jest najłatwiejszym zadaniem. Jeśli zatem szukasz sposobu na to, by twoje bannery przynosiły lepsze efekty, ten poradnik Ci w tym pomoże! Dzięki niemu dowiesz się m.in. jak ważnym elementem jest nagłówek, jak układać skuteczne komunikaty i jak kolor buttona wpływa na proces decyzyjny internautów.

(więcej…)

Czytaj więcej

taxxxx-468440_1280x350

2787

Audyt użyteczności, czyli analiza ekspercka

nasze know-how, user experience

20 kwietnia 2015

Istnieje wiele różnych metod pozwalających na ocenę użyteczności serwisu czy aplikacji. Bez wątpienia najlepszą z nich są badania z odpowiednio dobranymi użytkownikami. To przecież dla nich projektowane jest dane rozwiązanie. Jednak nie oszukujmy się, określanie użyteczności na podstawie testów z potencjalnymi lub realnymi odbiorcami to proces, który wymaga pewnych zasobów. Jest relatywnie czasochłonny i kosztowny. Czy zatem zawsze bezwzględnie warto wybierać tę metodę? Może lepiej wybrać audyt użyteczności?

(więcej…)

Czytaj więcej

infografika tytułowa

2399

Kiedy eyetracking się nie opłaca?

nasze know-how, user experience

24 maja 2015

Testy eyetracking’owe są na pewno bardzo efektowne. Na ich podstawie można wygenerowować barwne mapy cieplne (ang. heatmaps), wskazać tzw. gaze plot, czyli ścieżki wzroku z zaznaczonymi miejscami poszczególnych fiskacji oraz sakadami, ilustrującymi ruch gałek między obszarami koncentracji. Wszystko po to, by zaprezentować jak treść strony jest percypowana przez użytkowników. Pozostaje jednak pytanie: czy efektowne znaczy również efektywne?

(więcej…)

Czytaj więcej