MENU

Komentarzy (0) nasze know-how

Branża interactive – najważniejsze wiadomości tygodnia #5

newspapers-444449_1280

Z powodu majowego weekendu lekko przesuwamy przegląd najważniejszych wiadomości tygodnia. Tym razem więc przerywamy rutynę i zamiast piątku nasz wpis publikujemy dziś ;) Zapraszamy do przeczytania m.in. ciekawych kejsów o testach A/B oraz  zapoznania się z najczęstszymi błędami w typografii internetowej.

Projektowanie funkcjonalne (UX)

Three Award Winning A/B Test Cases You Should Know About

Przedstawienie trzech finalistów corocznego konkursu WhichTestWon Online Testing Awards. Bardzo ciekawe case-study z przeprowadzonych testów A/B.

Projektowanie graficzne (GFX)

Najczęstsze błędy w typografii internetowej, których powinieneś unikać

Zestawienie najczęstszych błędów w typografii internetowej przygotowane przez Grafmag. We wpisie zwrócono uwagę na takie podstawowe błędy jak użyta zbyt duża liczba fontów, ustawienie szerokości bloku tekstu, brak hierarchizacji nagłówków oraz unikanie krojów szeryfowych i nie testowanie web-fontów.

Zarządzanie projektami (PM)

Rynek przeglądarek internetowych: prawie 50 proc. dla Chrome na świecie, Internet Explorer przed Operą w Polsce

Dziś może mniej o typowym zarządzaniu projektami… Tym razem statystyki odnośnie udziału przeglądarek internetowych w Polsce. Ich znajomość przyda się na pewno przy wyborze przeglądarek do testów podczas oddawania serwisów internetowych i e-sklepów dla klientów.

E-marketing

Internet ważniejszym źródłem wiedzy o turystyce od znajomych, telewizji i reklam

Jak podaje najnowszy raport IAB internet ma największy wpływ na decyzje zakupowe produktów sportowych i turystycznych. Wybrało go 87% respondentów, a na dalszych miejscach znaleźli się znajomi i rodzina (66%), w następnej kolejności reklama (37%) oraz media – telewizja (34%) i prasa drukowana (32%).

eCommerce

Globalny wzrost wartości zakupów spożywczych w Internecie

Z najnowszego badania firmy Dunnhumby wynika, że popularność zakupów wielokanałowych (czyli kupowania zarówno przez Internet, jak i w tradycyjnych sklepach) dynamicznie rośnie na całym świecie. Raport zawiera analizę zachowań siedmiu milionów konsumentów z 14 krajów w Europie, Azji i obu Amerykach.

 

Komentarze

Magdalena Pawelec on linkedinMagdalena Pawelec on facebookMagdalena Pawelec on email2
Autor artykułu:
Magdalena Pawelec
Przygodę z branżą interaktywną rozpoczęła w 2012 roku na stanowisku copywritera i redaktora serwisów internetowych. Aktualnie rozwija swoje zawodowe pasje jako content manager oraz specjalista ds. Public Relations. Wspierała i prowadziła projekty dla takich klientów jak: PARP, Energa, Samsung, Polkomtel.