MENU

Komentarzy (0) nasze know-how

Branża interactive – najważniejsze wiadomości tygodnia #2

newspapers-444449_1280

Kontynuujemy nasz cykl cotygodniowego przeglądu prasy i najważniejszych wiadomości z branży „interactive”. W dzisiejszym odcinku polecamy blogowe artykuły z UX Magazine, UsabilityTools oraz Netguru. A na koniec ciekawy wywiad z prezesem bdsklep.pl

Projektowanie funkcjonalne (UX)

Strategic Service Design on the Fly

Artykuł w UX Magazine o metodyce Service Design opisujący podejście do realizacji projektu, w którym na samym początku nie ma sprecyzowanego produktu.

Projektowanie graficzne (GFX)

3 Useful Strategies to Implement Images in Responsive Design 

Jak szacują analitycy, około 80% serwisów na świecie jest już responsywnych. Artykuł na blogu UsabilityTools opisuje trzy podstawowe podejścia do projektowania obrazków i ikon zgodnych z metodyką RWD, tak aby przy ich skalowaniu na niższych rozdzielczościach zachować wysoką jakość grafiki.

Zarządzanie projektami (PM)

Time Saving Hacks (Not Only) for Better Project Management

Kilka tips&tricks od Netguru na temat oszczędności czasu w zarządzaniu projektami. Artykuł obowiązkowy dla wszystkich Project Managerów, a zwłaszcza dla tych którzy cierpią na „niedomiar” czasu – czyli w zasadzie wszystkich ;)

E-marketing

W 2016 r. ponad połowa reklam internetowych trafi na mobile

Co prawda 2015 rok rozpoczął się wcale nie tak dawno, ale już amerykański eMarketer prognozuje wydatki na reklamę internetową w 2016 r. Wg ekspertów globalne wydatki na reklamę mobilną osiągną 100 mld USD i będą stanowiły 51% wszystkich nakładów na e-marketing. Czyli kolejny rok mobile nas czeka ;)

eCommerce top news

Nie boją się Żabki ani Biedronki. Polski sklep znalazł patent na handel żywnością w sieci

Nie jest to „news” w klasycznym tego słowa znaczeniu, ale warto przeczytać wywiad z Prezesem bdsklep.pl o rozwoju eCommerce w bardzo trudnej branży zakupów spożywczych.

 

Komentarze

Magdalena Pawelec on linkedinMagdalena Pawelec on facebookMagdalena Pawelec on email2
Autor artykułu:
Magdalena Pawelec
Przygodę z branżą interaktywną rozpoczęła w 2012 roku na stanowisku copywritera i redaktora serwisów internetowych. Aktualnie rozwija swoje zawodowe pasje jako content manager oraz specjalista ds. Public Relations. Wspierała i prowadziła projekty dla takich klientów jak: PARP, Energa, Samsung, Polkomtel.