MENU

Komentarzy (0) nasze know-how

Branża interactive – najważniejsze wiadomości tygodnia #10

newspapers-444449_1280

 

Na najbliższy weekend przygotowaliśmy jubileuszowy, dziesiąty odcinek najważniejszych wiadomości tygodnia ;) Znaleźć w nim można przegląd treści m.in. z Netguru, GetElastic czy MamStartup. Zapraszamy do czytania.

Projektowanie funkcjonalne (UX)

40 bankowych aplikacji mobilnych porównanych w międzynarodowym badaniu UXalliance

Stowarzyszenie UXalliance zaudytowało 40 bankowych aplikacji mobilnych. Wynikiem jest raport prezentujący najnowsze trendy, innowacyjne funkcjonalności oraz najlepsze praktyki w projektowaniu obszarów przed i po zalogowaniu do aplikacji.

Projektowanie graficzne (GFX)

Free Minimal Icon Sets [.SVG + .PNG]

Ikony to jedna z podstawowych elementów w pracy grafika. Tym, którzy chcą dodać do swojej strony www kilka świeżych akcentów, polecamy zestaw minimalnych ikon od Freepik.com. Każda z nich została zoptymalizowana dla wszystkich typów rozdzielczości ekranu. W zbiorze znajdziemy ikonki m.in. z kategorii: komunikacja i media, email, urządzenia elektroniczne. Materiały udostępnione są w plikach .png i .svg całkowicie za darmo.

Zarządzanie projektami (PM)

Project Owner & Project Manager: Your Guide to a Dream Team

Elementarz każdego PMa to rozróżnienie roli Project Managera od Project Ownera.  Porównanie odpowiedzialności obu tych ról w projektach IT przygotowywane przez niezastąpiony blog Netguru.

eMarketing

Content marketing w Polsce został zbadany i zdiagnozowany

Marketing digital mocno rozwija się ostatnio w obszarze Content Marketingu. Badanie „FCP – Barometer” IRCenter przedstawia czynniki przepisu na dobry content.

eCommerce

3 Unstoppable Forces Transforming Shopping Right Now

A na koniec ciekawa infografika od GetElastic o trendach w eCommerce. Bardzo ciekawe zestawienie m.in. o multichannel, zakupach via mobile czy beaconach – warto się zapoznać.

Komentarze

Marcin Cichoń on linkedinMarcin Cichoń on facebookMarcin Cichoń on email2
Autor artykułu:
Marcin Cichoń
Absolwent Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W latach 2009 - 2011 niósł kaganek oświaty w polskim e-commerce jako wykładowca Akademii Allegro. Następnie rozpoczął współpracę z agencją interaktywną Ideacto (Grupa Divante), gdzie jako Project Manager odpowiadał za zarządzanie projektami, działania SEO i SEM, projektowanie serwisów internetowych. Prowadził projekty m.in. dla TravelPlanet, Praktiker, Intersport i wielu innych. Posiada certyfikat Google Adwords Qualified Individual oraz Prince2 Foundation.