MENU

Komentarzy (0) nasze know-how

Branża interactive – najważniejsze wiadomości tygodnia #1

newspapers-444449_1280

Ruszamy z cyklem wpisów zbierających przegląd najważniejszych informacji z branży w trakcie bieżącego tygodnia. Przed nami wydanie pierwsze – premierowe ;) Każdy z wpisów będzie zawierał informacje podzielone na cztery kategorie: UX, projektowanie graficzne, e-marketing, zarządzanie projektami oraz „top news” eCommerce.

Projektowanie funkcjonalne (UX)

10 best Practives for better B2B website experience

Ciekawy wpis na anglojęzycznym blogu ConversionXL. W oparciu o kultowe heurystyki użyteczności Jacoba Nielsena możemy zapoznać się z 10 praktycznymi wskazówkami odnośnie serwisów kierowanych do B2B. Warto co jakiś czas przypominać sobie znaczenie poszczególnych heurystyk, które pomimo upływu lat od ich stworzenia nadal nie tracą na aktualności.

Projektowanie graficzne (GFX)

Inspirujące strony internetowe

Magazyn Grafmag przygotował marcowe zestawienie inspirujących stron internetowych. Tym razem większość z nich jest dość minimalistyczna i oszczędna w grafice. Warto jednak spojrzeć na sposób nawigacji, czy zastosowana funkcjonalności. Inspiracji nigdy nie za wiele! ;)

Zarządzanie projektami (PM)

Why showing appreciation to your team makes a difference and 5 ways to do it

Artykuł dla PM-ów, którzy mają mniej czasu na budowanie relacji z pracownikami i którym brakuje tradycyjnych narzędzi zarządzania, takich jak opinie wydajności. Kilka wskazówek na to jak ze standardowego kierownika projektu stać się prawdziwym liderem i wsparciem zespołu.

E-marketing

Po co e-sklepom opinie?

Opineo przedstawia wyniki ankiety przeprowadzonej wśród e-sklepów. Wnioski? Dla 75% sklepów  opinie potransakcyjne są narzędziem służącym do mierzenia satysfakcji klienta, 60% ankietowanych  przyznaje, że wyciąga wnioski z negatywnych ocen , a 40% wykorzystuje wskazówki od klientów. Więcej danych w raporcie.

eCommerce top news

Współpraca Poczty Polskiej z PKN Orlen

Poczta Polska rozpoczyna współpracę z PKN Orlen której efektem ma być ponad 5.000 punktów odbioru i nadawania przesyłek na stacjach benzynowych. Realizacja tego ambitnego programu ma rozpocząć się już od kwietnia, jednak na jej całkowite wdrożenie przyjdzie nam na pewno trochę poczekać. To ciekawy ruch Poczty Polskiej, która ostatnio obudziła się z zimowego snu i chyba zaczyna dostrzegać potencjał usług dedykowanych eCommerce.

 

 

Komentarze

Magdalena Pawelec on linkedinMagdalena Pawelec on facebookMagdalena Pawelec on email2
Autor artykułu:
Magdalena Pawelec
Przygodę z branżą interaktywną rozpoczęła w 2012 roku na stanowisku copywritera i redaktora serwisów internetowych. Aktualnie rozwija swoje zawodowe pasje jako content manager oraz specjalista ds. Public Relations. Wspierała i prowadziła projekty dla takich klientów jak: PARP, Energa, Samsung, Polkomtel.